2014. november 21., péntek

Okostelefónia vagy okostelefóbia?


Forrás: http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/mobile-phone/3496524/lg-g-flex-curved-smartphone-review/

Mi teszi okossá az okostelefonokat? Mivel érdemelte ki az „okos” jelzőt? Talán azzal, hogy okosabb, mint a többi hagyományos mobiltelefon, mert a sok különféle mobilalkalmazások miatt majdnem annyit tud, mint a személyi számítógépek? Ennyi erővel akár a személyi számítógépeket is nevezhetnénk okosnak, sőt azok szerintem ebből a szempontból sokkal okosabbak, mert például sokkal nagyobb teljesítménnyel bírnak.

A nagy kérdés az, hogy az okostelefon jó vagy nem jó dolog? Erre a kérdésre nem lehet egyértelműen választ adni; nyilván vannak hasznos tulajdonságai, de megvallom, nekem van némi ellenérzésem vele kapcsolatban. Hogy miért? Mindjárt kiderül a cikkemből.

Nem vagyok oda a mémekért, de szerintem nagyon találó a lenti kép, amely talán az egész cikkem lényegét összefoglalja.

2014. november 8., szombat

Grooming

Végül elérkeztünk a cikksorozatom utolsó állomásához, amely a grooming témakörre épül (nem, a szó nem testápolást jelent magyarul). Ha internetes környezetről beszélünk, akkor a fogalom lényegében véve behálózást, becserkészést takar, amikor egy felnőtt, egy pedofil, az internet segítségével gyermeknek kiadva magát próbál kiskorúak közelébe férkőzni. Az ilyen felnőttek értenek a gyerekek nyelvén, és általában valamilyen közösségi oldalon vagy chat szolgáltatáson kezdeményezik velük a beszélgetést, hogy elnyerjék a bizalmukat, és kiválaszthassák a "megfelelő" áldozatot.

Bizony, ez nem hangzik túl fényesen. Tökmindegy, hogy a felnőttek gyereknek adják-e ki magukat, vagy vállalják-e a valódi korukat, szerintem mindkét eset ugyanúgy aljas. Akár webkamerán keresztül, akár fizikai érintkezés folyamán fajtalankodnak egy gyerekkel, az ugyanolyan bűncselekménynek minősül. Nincs mit szépíteni rajta!

Sajnálatos módon sok szülő nem figyel a gyerekük internetezési szokásaira, így a ragadozók könnyebben becserkészik őket. Sőt sok esetben még személyes találkozóra is sikerül rávenni őket, amelynek következtében a gyermekáldozatok eltűnnek, és rosszabb esetben a szülők soha nem láthatják őket viszont. "Jobb" esetben is a gyermekek olyan súlyos lelki sérülést szenvednek, ami kihatással van egész hátralévő életükre; így van ez még egy virtuális találkozás esetében is.

Létezik egy, a világon egyedülálló módszer arra, hogy a legújabb technológiák felhasználásával hatékonyan elfogják a pedofilokat. Ehhez egy nem akármilyen kislány segítségét vették igénybe.

Forrás: http://www.cnet.com/news/meet-sweetie-a-virtual-girl-created-to-target-child-predators/

2014. november 2., vasárnap

Mi fán terem a fappening?

A szextingről szóló bejegyzésem után úgy érzem, hogy a fappeningről is kellene írnom, hiszen ez valamilyen mértékben kapcsolódik ehhez a témakörhöz. Ám van egy nagyon fontos különbség a kettő között: a szexting egy személy saját intimszférájának önkéntes lemondását jelenti, a fappening esetében pedig mások intimszférájának teljes semmibe vételéről van szó. Ám nem mindegy, hogy milyen körülményről beszélünk, maga a kifejezés pedig ízléstelen és visszatetszést keltő; ezekről hamarosan részletesebben fogok írni.

Az történt ugyanis, hogy a hackerek (pontosabban crackerek, de inkább maradjunk az előbbinél) az iCloud szervereiről leszedték híres színésznők saját magukról, okostelefonjuk igénybevételével készített meztelen képeit, és azokat közzétették az interneten, pontosabban a 4chan és a Reddit nevű fotómegosztó oldalakon. Ezt a jelenséget legjobban Jennifer Lawrence (Éhezők viadala, Napos oldal) színésznő szenvedte el.

A helyzet pikantériája az, hogy ennek nemcsak filmsztárok, hanem magánszemélyek is áldozatul eshetnek, ugyanis már legalább százezer kép szivárgott ki a Snapchatről. Ez utóbbi jelenség a "snappening" nevet kapta.

Forrás: http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/hiit-life/fashion-lifestyle/5-reasons-jennifer-lawrence-great-role-model-men-women/